Dr.Reza Shahriari
دکتر رضا شهریاری

خدمات تخصصی ارتودنسی و ارتودنسی نامرئی در مشهد

ارتودنسی یکی از تخصص‌های داندانپزشکی محسوب می‌شود که هدف از این درمان تشخیص، پیشگیری، اصلاح و درمان ناهنجاری‌های دندان‌ها و فک است. علاوه براین متخصصین ارتودنسی مشهد، با استفاده از بریس دندان و ابزارهایی مدرن برای برطرف کردن هم ترازی غیر طبیعی فک و همینطور اصلاح رشد صورت، سلامتی دهان و دندان را به همراه لبخندی زیبا به شما خواهند بخشید.

چرا کلینیک دکتر رضا شهریاری را برای دریافت خدمات ارتودنسی در مشهد انتخاب کنیم؟

دانش آکادمیک

تجربه بالا

هزینه به صرفه

تجهیزات بروز

استفاده از تکنیک های روز دنیا

چه کسانی کاندید انجام ارتودنسی مشهد هستند؟

تمامی افرادی که از بهم ریختگی دندان‎ها، فاصله زیاد بین دندان‌ها، نامتقارن بودن فک، و... رنج می‌برند، برای اینکه بتوانند با دندان‌هایی مرتب، لبخند زیبایی را برلب داشته باشند، بهترین کاندید برای انجام ارتودنسی مشهد هستند. اما در صورتی که تمایل دارید این تشخیص به درستی انجام شود، نیازمند مراجعه به متخصص ارتودنسی هستید. چراکه او بعداز معاینه و تجویز عکس رادیولوژی از دندان‌ها و فک بالا و پایین، مناسب‌ترین روش ارتودنسی را پیشنهاد می‌کند. با این تفاسیر درصورتی که دچار یکی از مشکلات زیر باشید، ارتودنسی مناسب‌ترین روش درمان خواهدبود.

آشنایی با متخصص بلیچینگ دندان در مشهد

لیست مشکلاتی که برای رفع آن‌ها نیاز به استفاده از خدمات ارتودنسی در مشهد دارید!

شلوغی (Crowding)

گاهی کوچک بودن فک و بزرگ بودن دندان‌ها و در نتیجه وجود نداشتن فضای کافی، باعث شلوغی فک خواهدشد. در این شرایط شما مجاب خواهید شد برای ارتودنسی مشهد اقدام کنید.

فاصله بین دندانی زیاد (ExcessiveSpacing)

زمانی که یک یا چند دندان رشد طبیعی نداشته یا بر اثر ضربه از بین رفته باشند، بین دندان‌ها فاصله ایجاد خواهدشد. از بین بردن این فضای خالی هم با ارتودنسی قابل انجام خواهدبود.

اوربایت (OverBite)

بطور طبیعی دندان‌های فک بالا باید حدود 2 میلی‌متر از فک پایین جلوتر باشند. در ناهنجاری فک اوربایت این فاصله برعکس بوده و فک به اندازه 2 میلی‌متر روی فک بالایی قرار می‌گیرد. برای اینکه فک به حالت طبیعی خود بازگردد، ارتودنسی مشهد تنها راه درمان خواهدبود.

بلیچینگ دندان

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

کراس بایت (CrossBite)

زمانی که دندان‌های جلویی فک پایین روی فک بالا قرار بگیرد، کراس بایت رخ داده است. برای آن دسته از افرادی که به زیبایی لبخند و دهان و دندان خود اهمیت می‌دهند، متخصصین ارتودنسی نامرئی مشهد را توصیه خواهند کرد.

آندربایت (UnderBite)

در آندربایت فک پایین جلوتر از فک بالا قرار گرفته و کاملا دندان‌های بالا را می‌پوشانند.

اپن بایت (OpenBite)

افرادی که با ناهنجاری اپن بایت در فک بالا و پایین مواجه می‌شوند، فضای باز بین دو فک مانع از قرار گرفتن دندان‌ها روی هم خواهدشد.

اورجت (Overjet)

عارضه دیگری که به واسطه ارتودنسی مشهد قابل درمان است، اورجت نام دارد. در این ناهنجاری دندان‌های فک بالا بیش از اندازه جلو بوده به طوری که کاملا فک پایین را پوشش می‌دهند.

بهترین نوع ارتودنسی مشهد کدام است؟

افرادی که قصد دارند با ارتودنسی دندان مشهد، ناهنجاری‌های فک و صورت خود را درمان کنند، بدون شک با دغدغه انتخاب بهترین روش ارتودنسی مشهد مواجه خواهندشد. اما لازم است بدانید زمانی پاسخ به این سوال قطعی خواهدبود که نوع مشکل بیمار، هزینه، میزان شدت ناهنجاری و… مشخص شده باشد.

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی مشهد چیست؟

تعیین قیمت برای ارتودنسی مشهد بدون معاینه پزشک متخصص امکان پذیر نخواهدبود. چرا که مقدار هزینه پرداختی برای هر شخص متناسب با وضعیت دندان‌های او کاملا متفاوت خواهدبود. اما بطورکلی عوامل تاثیرگذار در قیمت ارتودنسی مشهد عبارتنداز:

 • میزان بهم ریختگی دندان‌ها
 • روش ارتودنسی
 • تجربه و تخصص دندانپزشک
 • هزینه‌های جانبی ارتودنسی مثل: عکسبرداری از فک، کشیدن دندان در صورت نیاز و …

ارتودنسی نامرئی مشهد را بیشتر بشناسید

تا به این قسمت از مقاله با ارتودنسی، چرایی انجام آن، عوامل موثر در قیمت و… آشنا شدید. حال نوبت به معرفی ارتودنسی نامرئی مشهد به عنوان یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های ارتودنسی است. در این روش برای حرکت دادن دندان‌ها از براکت‌هایی استفاده می‌شود که به راحتی قابل تشخیص نخواهندبود.

از انواع ارتودنسی نامرئی مشهد چه می دانید؟

بسیاری از افراد علی رغم نیاز به درمان ارتودنسی و حتی گاهی تمایل برای انجام آن، به دلیل مشخص شدن سیم و براکت‌های قرار گرفته شده روی دندان، حاضر به انجام ارتودنسی نخواهندبود. به همین دلیل بهترین پیشنهاد برای آن‌ها ارتودنسی نامرئی مشهد است. اما این روش هم خالی از مزایا و معایب نیست. در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت:

براکت پشت دندانی (لینگوال) اولین مدل ارتودنسی نامرئی

براکت‌های پشت دندانی جزئی از ارتودنسی نامرئی محسوب شده که به سطح پشتی دندان‌ها متصل خواهندشد. پس مشکلی درهنگام صحبت کردن و خندیدن برای دیده شدن براکت نخواهیدداشت.

هرچند از نظر مقاومت، این نوع از ارتودنسی گزینه مناسب‌تری خواهدبود، اما نصب، تنظیم، تعمیرهای احتمالی، مسواک زدن را برای فرد و پزشک دشوارتر خواهد کرد.

براکت سرامیکی مدلی دیگراز ارتودنسی نامرئی

براکت‌های سرامیکی را نمی‌توان جزئی از ارتودنسی نامرئی دانست؛ چراکه سیم‌ها در جای خود قرار خواهندگرفت و تنها براکت‌های فلزی جای خودشان را به براکت‌های بیرنگ و فلزی می‌دهند. اگر قصد دارید این مدل از براکت را انتخاب کنید، باید بدانید که امکان تغییر رنگ و شکستن براکت‌ها نسبت به نوع فلزی آن بیشتر خواهدبود.

پلاک شفاف (الاینر) ارتودنسی نامرئی و متحرک

روشی دیگر از ارتودنسی که به عنوان ارتودنسی نامرئی مشهد شناخته می‌شود، پلاک شفاف یا الاینر است. مهم‌ترین مزیت این روش، بی‌رنگ بودن و متحرک بودن آن است. همین امر ممکن است مدت زمان درمان را طولانی‌تر کند و در صورت استفاده نادرست، تغییر رنگ داده یا تاب بردارد.

بهترین ارتودنسی نامرئی مشهد کدام است؟

 بعد از اینکه تصمیم گرفتید به واسطه ارتودنسی نامرئی به دندان‌های خودتان نظم ببخشید، نوبت به انتخاب بهترین ارتودنسی نامرئی مشهد می‌رسد. به طورکلی اصلی‌ترین ویژگی‌های ارتودنیست در مشهد شامل موارد زیر خواهدبود:

 • دارای تخصص و چندین سال سابقه مرتبط باشد.
 • از مواد درجه یک برای درمان و زیباسازی دندان‌ها استفاده کند.
 • از پیشرفته‌ترین تجهیزات و به روزترین روش‌های درمانی استفاده کند.
 • اولویت اول او سلامت بیمار باشد.
 • متعهد و دارای اخلاق حرفه ای باشد.
 • در مواقع اورژانسی در دسترس بیمار باشد.
 • وقت‌شناس باشد و برای درمان به خوبی زمانبندی و برنامه‌ریزی کند.
 • به صحبت های بیماران خود گوش دهد.
 • از صبر و حوصله کافی برخوردار باشد.
 • در مواقع اورژانسی در دسترس بیمار باشد.
 • برای رضایت بیماران از عملکرد خود تلاش کند.
 • شرایط مالی بیمار خود را درک کند.

کلام پایانی…

زمانی که بهم ریختگی و نامنظمی در دهان و بین دندان‌ها شدید باشد، معمولا ارتودنسی بهترین روش درمان خواهدبود. به همین خاطر در این مطلب درباره ارتودنسی مشهد و ارتودنسی نامرئی مشهد صحبت کردیم تا در کنار آشنایی با انواع این عمل زیبایی، نسبت به روش‌ها و هزینه‌های پرداختی آن هم اطلاعاتی در اختیار داشته باشید.

سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول و پر تکرار کاربران

قیمت ارتودنسی در مشهد چقدر است؟

هزینه های مربوط به دریافت این دسته از خدمات به فاکتورهای زیر مربوط است: 

 • میزان بهم ریختگی دندان‌ها
 • روش ارتودنسی
 • تجربه و تخصص دندانپزشک
 • هزینه‌های جانبی ارتودنسی مثل: عکسبرداری از فک، کشیدن دندان در صورت نیاز و …

فاکتورهایی مانند میزان تجربه دکتر، تجهیزات مورد استفاده در کلینیک، برندهایی که از آن ها در ارائه خدمات ارتودنسی استفاده می‌شود، کیفیت ارائه خدمات و پشتیبانی آن، دردسترس بودن پزشک در صورت بروز شرایط حاد و … را می‌توان از جمله موثرترین فاکتورها دانست.

همانطور که می‌دانید خدمات ارتودنسی را می توان از دسته خدمات زیبایی در علم دندانپزشکی دانست. از این رو اغلب بیمه ها در کشورمان هزینه های مربوط به ارتودنسی را پرداخت نخواهند کرد.

معمولا برای جلوگیری از فشار وارد شده به دندان‌ها و ایجاد فضایی کافی، دندان عقل کشیده خواهدشد.

در این جلسات که معمولا به فاصله 3 تا 4 هفته یا حتی بیشتر خواهد بود، به جز تنظیمات دستگاه، آموزش‌های لازم به بیماران ارائه می‌دهیم و به سوالاتشان پاسخ خواهیم داد تا به آن‌ها کمک کنیم طول دوره درمان بهتری داشته باشند.

استفاده از سیم و براکت‌های ارتودنسی، ممکن است از تمیز شدن کامل دندان‌ها جلوگیری کند. به همین خاطر بعد از پایان دوره درمان، برای ازبین بردن پلاک و جرم‌های روی دندان، بهتراست جرمگیری انجام شود.