Dr.Reza Shahriari

آشنایی با بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد + لیست خدمات و هزینه ها

آن دسته از افرادی بنا به هر دلیلی دندان خود را از دست داده‌اند یا مجبور به کشیدن دندان از ریشه شده‌اند، برای ایمپلنت در مشهد یا هر شهر دیگری بهترین کاندیدا هستند. ایمپلنت‌ها دارای پایه‌ای قوی از جنس تیتانیوم هستند که با دندان‌های طبیعی سازگاری داشته و داخل فک قرار خواهدگرفت. با این حال بازهم برای اینکه بتوان مدت زمان بیشتری آن را داخل دهان نگه داشت، نیازمند مراقبت خواهدبود.

چرا دکتر رضا شهریاری را می‌توان به عنوان بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد دانست؟

دانش آکادمیک

تجربه بالا

هزینه به صرفه

تجهیزات بروز

استفاده از تکنیک های روز دنیا

آشنایی با لیست قیمت خدمات ایمپلنت در مشهد

در صورتی که تمایل دارید از قیمت ایمپلنت در مشهد مطلع شوید، بهتر است بدانید فاکتورهای زیادی در مقدار هزینه پرداختی موثر خواهندبود. این موارد عبارتنداز:
1. تعداد دفعات معاینه دهان و دندان حین پروسه درمان
2.هزینه عکس‌ها و آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی
3.میزان تجربه و سابقه متخصص ایمپلنت
4.کیفیت برند ایمپلنت مورد استفاده
5.نوع روکش انتخاب شده
6.به کارگیری تجهیزات به روز و پیشرفته
7.هزینه درمان‌های مکمل ایمپلنت مانند سینوس لیفت و پیوند استخوان

آشنایی با متخصص بلیچینگ دندان در مشهد

به منظور آشنایی بیشتر با خدمات ایمپلنت در مشهد محتوا زیر را با دقت بخوانید...

بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد

با توجه به این که نبود دندان در دهان شما را با مشکلات فراوانی مثل بیماری‌های گوراشی روبه‌رو خواهدکرد، پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد از جمله دغدغه‌های‌تان خواهدشد. به همین خاطر در تلاشیم تا با اشاره به برخی از ویژگی‌های بهترین متخصص ایمپلنت، تا حدودی چک لیستی برای‌تان تهیه کرده تا بدون تحت تاثیر قرار گرفتن تبلیغات، دندانپزشک معتمد خود را پیدا کنید. این خصوصیات شامل موارد زیر است:

 • دارای چندین سال سابقه و تخصص در زمینه کاشت دندان
 • به همراه داشتن رضایت بیماران قبلی
 • برخورداری از تجهیزات به روز و امکانات پیشرفته دندانپزشکی
 • توانایی کنترل و مهار درد در حین جراحی

انواع روش های ایمپلنت در مشهد

کاشت ایمپلنت به دو روش توسط بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد انجام می‌گیرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ایمپلنت لیزری در مشهد

برای آن دسته از افرادی که به دلیل ترس از جراحی و خون ریزی از کاشت ایمپلنت منصرف می‌شوند، ایمپلنت لیزری را پیشنهاد می‌کنیم. در این روش که از جمله روش‌های ایمپلنت در مشهد محسوب می‌شود، با استفاده از بی‌حسی، برشی کوچک را روی لثه ایجاد کرده تا میزان خونریزی را به حداقل برسانند. علاوه براینکه میزان جراحت وارد شده به لثه کم‌تر از سایر روش‌ها است، روند بهبودی هم سرعت بیشتری را خواهدداشت.

کاشت ایمپلنت به روش سنتی

در کاشت ایمپلنت به روش سنتی شما به مدت زمان بیشتری برای درمان نیاز خواهیدداشت. ضمن اینکه این روش به افرادی توصیه می‌شود که تعداد کمی از دندان‌های خود را از دست داده‌اند. ایمپلنت‌های سنتی خود به دو نوع استاندارد و مینی تقسیم‌بندی می‌شوند.

 • مینی ایمپلنت‌ها: اگر فضای کافی در لثه برای قرار دادن پایه‌های ایمپلنت وجود نداشته باشد، این مدل با پایه‌های 6 میلی‌متری بهترین انتخاب خواهد بود. دلیل دیگری که برای استفاده از مینی ایمپلنت‌ها بیان می‌شود، جلوگیری از پیوند استخوان و لیفت سینوس در فک است.
 • ایمپلنت فوری (دیجیتال): در مقایسه با مینی ایمپلنت‌ها، کاشت ایمپلنت دیجیتال مدت زمان کمتری را نیاز خواهدداشت؛ بنابراین تعداد جلسات کمتری را هم برای مراجعه لازم خواهیدکرد.

دستگاه‌هایی که برای ایمپلنت دیجیتال ساخته شده‌اند تمام اطلاعات لازم را از قبیل عصب، میزان تراکم استخوان، سینوس و وضعیت ریشه با دقت بالایی بررسی و به ثبت می‌رسانند. علاوه براین ایمپلنت یک روزه یا همان ایمپلنت فوری در مشهد، بدون درد، جراحی، خونریزی یا کاشت دندان بوده و از این حیث هم نسبت به روش‌های قبلی برتری دارد.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت

انجام ایمپلنت در مشهد به منظور جایگزینی مناسب برای دندان‌های از دست رفته صورت می گیرد. اما باید درنظر داشته باشید که استفاده از قطعاتی با کیفیتی مرغوب در سلامت دهان و دندان تاثیر بسیار خواهدداشت. بطور کلی هر ایمپلنت از بخش های مختلفی تشکیل شده که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت:

 • پایه یا فیکسچر ایمپلنت: این قطعه در پایین ایمپلنت قرار دارد و همانند ریشه دندان عمل می‌کند. در افرادی که استخوان کافی برای کاشت دندان ندارند، بایستی در ابتدا پیوند استخوان انجام شود.
 • اباتمنت ایمپلنت: به روکشی که روی پایه یا فیکسچر قرار می‌گیرد، اباتمنت می گویند که دارای انواع مختلفی است.
 • هیلینگ ایمپلنت: جلوگیری از نفوذ باکتری‌ها و اجسام خارجی به پایه ایمپلنت را به عنوان کاربرد اصلی این قسمت می‌شناسند.
 • کوپینگ قالب گیری: این قطعه بعد از برداشتن هیلینگ ایمپلنت به کار گرفته می‌شود تا از شکل کلی دندانها و همچنین شکل قرار گرفتن آنها در بافت لثه، قالب گیری کند.
 • روکش: نقش تاج دندان را ایفا کرده و بر روی فیکسچر و اباتمنت جایگذاری می‌شود.

چه کسانی بهترین کاندیدای ایمپلنت در مشهد هستند؟

در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که کاشت ایمپلنت در مشهد برای تمامی افراد توصیه می‌شود؛ این درحالی است که بیمار نیازمند شرایط و پیش نیازهای ضروری خواهد بود تا بهترین نتیجه را از کاشت ایمپلنت دریافت کند. این شرایط شامل موارد زیر هستند:

 • داشتن سلامت عمومی مطلوب
 • برخورداری از لثه‌های سالم و بدون عفونت
 • داشتن استخوان کافی برای نگهداری پایه ایمپلنت در لثه
 • نداشتن بیماری‌های خود ایمنی
 • متعهد به پیروی از دستورالعمل‌ها و توصیه‌های دندانپزشک

هزینه ایمپلنت درمشهد با بیمه

افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند برای انجام خدماتی مانند عصب‌کشی، ترمیم و کشیدن دندان می‌توانند انتظار داشته باشند که بیمه بخشی از این هزینه‌ها را پرداخت خواهدکرد. اما کاشت ایمپلنت در مشهد یا هر شهر دیگری جزئی از خدمات ترمیمی و زیبایی محسوب شده و متاسفانه بیمه مبلغی را برای آن درنظر نخواهدگرفت.

مزایا و معایب کاشت ایمپلنت در مشهد

در صورتی که برای کاشت ایمپلنت در مشهد مردد هستید، توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی با مزایا و معایب آن آشنا شوید تا بتوانید تصمیم درستی را اتخاذ کنید. مزایای ایمپلنت دندان عبارتنداز:

 • بهبود عملکرد دندان‌ها و کمک به دستگاه گوارش
 • کاهش احتمال تحلیل و از بین رفتن استخوان فک
 • تضمین سلامت لثه و دندان‌های مجاور
 • در صورت مراقبت عمر دائمی دارند
 • همانند دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند
 • سهولت رعایت بهداشت دندان ایمپلنت شده نسبت به سایر روش‌های کاشت

بهتر است تصمیم‌گیری را زمانی انجام دهید که از معایب ایمپلنت هم اطلاع داشته باشید. بطور کلی متخصصین موارد زیر را برای معایب کاشت بیان می‌کنند:

 • برای کاشت نیاز به حجم و تراکم بالای استخوان دارند
 • احتمال ضعیف شکستن بدنه ایمپلنت در اثر وارد آمدن فشار زیاد
 • شل شدن پیچ ایمپلنت با فشار زیاد
 • لق شدن روکش ایمپلنت در اثر فشار زیاد
 • بروز علائم عفونت ایمپلنت در برخی موارد نادر
 • طولانی بودن دوره درمان
 • هزینه بالای درمان ایمپلنت

چه زمانی باید ایمپلنت دندان را تعویض کرد؟

همانطور که می‌دانید کاشت ایمپلنت دندان به عنوان جایگزینی برای دندان از دست رفته درنظر گرفته می‌شود. بعد از مراجعه به دکتر شهریاری به عنوان بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد، طی یک عمل جراحی، لثه شکافته شده و پایه ایمپلنت داخل استخوان فک جایگذاری می‌شود. گرچه ایمپلنت به عنوان روشی ماندگار شناخته می‌شود، با این حال در برخی موارد، لازم است ایمپلنت دندان تعویض شود که در ادامه به بررسی دلایل آن خواهیم پرداخت.

پس زدن ایمپلنت

پس زدن ایمپلنت وقتی اتفاق می افتد که ایمپلنت به استخوان فک جوش نخورده باشد. کافی نبودن تراکم استخوان، عفونت و التهاب بافت اطراف ایمپلنت، جایگذاری نامناسب ایمپلنت و… همه دلیلی برای پس زدن ایمپلنت دندان هستند.

پری_ایمپلنتیت

پری_ایمپلنتیت به زمانی گفته می‌شود که بافت نرم اطراف ایمپلنت مورد هجمه باکتری‌ها قرار گرفته و دچار عفونت شود. بعد از گذشت مدتی این اتفاق باعث التهاب و تحلیل استخوان شده و ایمپلنت لق خواهدشد. در صورتی که پس از گذشت زمانی با ورم، درد، خونریزی، تحلیل یا عقب رفتن لثه رو به رو شدید، باید به دندانپزشک خود مراجعه کرده تا اقدامات لازم برای تعویض ایمپلنت صورت گیرد. توجه داشته باشید که مراجعه منظم به دندانپزشک و رعایت بهداشت دهان و دندان تا حد زیادی می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند.

عارضه‌های مکانیکی

در برخی مواقع شکستگی ایمپلنت، لق شدن اباتمنت، وارد شدن نیروی بیش از اندازه به ایمپلنت یا حتی پس زدن ایمپلنت هم دلیلی برای تعویض ایمپلنت است. یا اینکه دندانپزشک بافت مناسبی را برای کاشت ایمپلنت انتخاب نکرده و درنهایت با گذشت زمان با لق شدن ایپملنت روبه رو می‌شوید.

جایگذاری نامناسب ایمپلنت

جایگذاری نامناسب ایمپلنت دندان یکی از مشکلات شایع بوه که در صورت مراجعه به بهترین دکتر ایمپلنت در مشهد، شاهد این مورد نخواهید بود. در واقع این مشکل زمانی به وجودخواهد آمد که دندانپزشک ایمپلنت را به درستی جایگذاری نکرده و در نتیجه به بافت‌های اطراف به درستی جوش نخورده باشد. در نتیجه بعد از مدتی با مشکل پس زدن ایمپلنت مواجه می‌شوید. علاوه براین کاشت نامناسب ایمپلنت سبب می شود که عصب‌ها و سینوس‌ها آسیب دیده و درد و مشکلات سینوسی آغاز شود. ضمن اینکه اگر در موقعیت مناسبی کاشته نشود هم نمی‌تواند پروتز را نگهداشته و به بافت‌های اطراف آسیب وارد می‌کند.  

ساییدگی قطعات ایمپلنت

با گذشت زمان قطعات ایمپلنت دندان مثل اباتمنت یا روکش، دچار فرسودگی طبیعی می‌شوند. ساییدگی قطعات ممکن است در طولانی مدت یا بر اثر وارد شدن ضربه به یکی از قطعات ایمپلنت اتفاق بیفتد. در این شرایط دندانپزشک ایمپلنت را بررسی کرده تا کل ایمپلنت تعویض شود یا اینکه قطعه شکسته شده را ترمیم کند.  

بهبود ظاهر ایمپلنت

گاهی ممکن است رنگ ایمپلنت کاشته شده با سایر دندان‌ها به مرور زمان تغییر کند. به همین فرد تصمیم می‌گیرد که برای اینکه ظاهر ایمپلنت را از نظر زیبایی بهبود ببخشد، ایمپلنت را تعویض کند. البته تحلیل بافت لثه اطراف دندان هم دلیل دیگری برای تعویض خواهدبود. برخلاف سایر موارد این تعویض دلخواه بوده و نیازی به مشاوره با دندانپزشک نیست.

با ایمپلنت در مشهد آشنا شدید

ایمپلنت در مشهد یکی از روش‌های کاربردی است که برای جایگزینی دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما تنها شرط ماندگاری و تاثیر این روش، مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد بوده تا با بهره‌مندی از دانش روز و تجهیزاتی مدرن، بهترین خدمات را ارائه کند.

سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول و پر تکرار کاربران

هزینه ایمپلنت دندان در مشهد چقدر است؟

میزان مبلغ پرداختی شما به تعداد دفعات مراجعه، نوع روکش، استفاده از تجهیزات، کیفیت برند ایمپلنت، هزینه آزمایش‌های اولیه و… بستگی خواهد داشت.

از آنجاییکه کاشت ایمپلنت جزئی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود، بسیاری از بیمه‌ها این هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهند.

در دوران بارداری می تونیم دندان هامون رو درست کنیم؟ بله هیچ مشکلی نداره البته پس از تایید پزشک زنان

افرادی که مبتلا به بیماری خود ایمنی باشند، بافت استخوانی کافی نداشته باشند و لثه‌های‌شان عفونت کرده باشد.

بستگی به تراکم بافت استخوانی‌شان دارد. با مراجعه به دندانپزشک زیبایی و انجام آزمایش‌های مربوطه پاسخ این سوال را دریافت خواهیدکرد.